pralnia dywanów łódźStrona głównaofertao firmiegaleriakontakt

OFERTA

Oferujemy państwu profesjonalne pranie dywanów ,czyszczenia wykładzin, chodników różnymi metodami w zależności od rodzaju dywanu (pranie w kąpieli wodnej tzw. "na wskroś", pranie ekstrakcyjne, pranie szamponierą). Należy pamiętać, że dywan w twoim domu stale narażony jest na działanie kurzu, brudu, piasku, sierści zwierzęcej, różnego rodzaju plam itp. ( pełni rodzaj filtra) gdzie najlepiej lubią rozwijać się różnego rodzaju bakterie i roztocza , które niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dywan zaczyna nieprzyjemnie pachnieć , aby temu zapobiec należy regularnie odkurzać i odplamiać . Pranie profesjonalne powinno odbywać się co najmniej jeden raz w roku. Dzięki temu wydłużysz żywotność twojego dywanu. Dlaczego dywan najlepiej wyprać w pralni? Dużą dogodnością jest możliwość pozostawienia brudnego dywanu w pralni , który po wyczyszczeniu jest suchy i nadaje się do bezpośredniego użytku. Jakość prania jest nieporównywalnie wyższa od prania wykonywanego w domu klienta małym odkurzaczem piorącym. Zobacz różnicę na własne oczy. Zajmujemy się również praniem tapicerki meblowej dostarczonej do naszej pralni we własnym zakresie. Każdego w Łodzi i okolicach zapraszamy do skorzystania ze świadczonych przez nas usług, wystarczy do nas przyjechać , zadzwonić bądź zamówić transport. Do kontaktu z państwem na miejscu zawsze dostępny właściciel firmy.

METODA PRANIA JAKĄ STOSUJEMY:
W momencie przyjęcia wykładziny, dywanu do prania mierzymy go, oceniamy jego rodzaj, stopień zabrudzenia i wyceniamy usługę prania według cennika.

CO PRZEJDZIE TWÓJ DYWAN:
TRZEPANIE DYWANU W CENIE PRANIA.

ETAPY PRANIA:
Trzepanie mechaniczne – najlepsza metoda usuwania piachu, sierści zwierzęcej, włosów ludzkich itp. poprzez uderzanie pasków o osnowę dywanu (48000 uderzeń/min)
Odkurzanie obustronne dywanu
Pranie wstępne – poprzez namoczenie dywanu odpowiednią chemią do każdego rodzaju dywanu, odplamianie.
Pranie podstawowe – używając szorowarek , które jednocześnie dozują chemię i rozprowadzają po włóknie
Płukanie – dywany po fazie prania i odplamiania są płukane wodą pod ciśnieniem i trafiają do specjalnej wirówki gdzie są odwirowywane (z dywanu pozbywamy się 90 % wody i pozostałości chemii).
Wirowanie
Suszenie – dzięki pracy odpowiednich urządzeń i wentylacji uzyskuje się odpowiednią wilgotność i temperaturę. Dywany suszone są w suszarni w pozycji poziomej ( na płask) na specjalnych platformach do całkowitego wyschnięcia
Czesanie runa, odkurzanie, przegląd dywanu, pakowanie. Dywan czysty i pachnący trafia do klienta.

USŁUGI DODATKOWE

IMPREGNACJA:
Impregnacja polega na natryskaniu na włókno dywanu środka impregnującego na bazie teflonu i wczesaniu go w runo. Na włóknie tworzy się niewidoczna warstwa ochronna spowalniając proces brudzenia dywanu. Regularne odkurzanie i pielęgnacja dywanu, wykładziny wydłuża okres działania impregnacji.
DOCINANIE I OBSZYWANIE:
Wykonujemy usługę docinania i obszywania wszelkiego rodzaju dywanów , wykładzin, chodników, cokołów. Na państwa życzenie dywan możemy zmniejszyć pod dany wymiar , zrobić owal , koło , usunąć frędzle itp. Docinamy i obszywamy również stopnie na schody (według wzoru), dywaniki samochodowe (według wzoru). Dobór przędzy z palety około 30 kolorów.

USZTYWNIENIE:
W niektórych przypadkach dywan przy przyjęciu do pralni jest wiotki wówczas możemy zaproponować państwu usztywnienie dywanu , poprzez zastosowanie odpowiedniego kleju na osnowę dywanu.

DEZYNFEKCJA:
Klientom, których dywan został narażony na zabrudzenia organiczne typu mocz, wymiociny, pleśń, stęchlizna , zapach po zwierzętach oferujemy usługę dezynfekcji dywanu poprzez kąpiel w odpowiedniej chemii, która wchodzi w reakcję z substancja zapachową i zatrzymuje proces rozwoju grzybów, bakterii czy fermentacji (zwykłe pranie dywanu, jeżeli dywan jest mocno zasikany nie usunie zapachu).

TRANSPORT:
Odbieramy dywany z domu klienta również z firm i instytucji z którymi współpracujemy, po wykonanej usłudze w umówionym terminie odwozimy pod wskazany adres. Na terenie Łodzi 20 zł w jedną stronę , w okolicach Łodzi do uzgodnienia. W cenie transportu zniesienie , wniesienie dywanu, rozwinięcie , ewentualna pomoc w wyciąganiu dywanu spod mebli.

WSPÓŁPRACA:
Serdecznie dziękujemy firmom i instytucjom, które nam zaufały , a nowe zapraszamy do współpracy.